a stradröplabda pálya méretei:  8 méter x 16 méter

• Férfiak: + Mix 243 cm
  • Párosban: 224 cm

a csapatok összetétele : 3 játékos + 1 cserejátékos.

Párosban: 2 játékos

A selejtező vagy csoport mérkőzések 1 játszmára 25 pontig, 2 pont különbséggel, a döntő 2 nyert játszmáig tart a résztvevők számának figyelembevételével. Minden labdamenet pontot eredményez. A csapatok játszmánként 1 X térfelet cserélnek, térfélcsere alatt nincs szünet, a csapatok késlelkedés nélkül átmennek a másik térfélre. A mérkőzésen 2 x 2 időkérésre van lehetőség. (4 x 3o mp.)

A mérkőzések folyamatosan, az előző mérkőzés végétől számítva 5 percenként követik egymást.

A játékosok egy csapaton belül a jegyzőkönyvben meghatározott sorrendben nyitnak. A nyitást követően nincs meghatározott helyük a pályán, tehát bárki üthet és sáncolhat.

Játszmánként két cserére van lehetőség, sérülés esetén a tartalék játékost be lehet cserélni akkor is ha már játszott abban a szettben. Párosban nincs csere. A sánc önálló érintésnek számít, a csapatnak utánna csak 2 érintése lehet.

A pályán nincs középvonal, a játékosok átléphetnek az ellenfél térfelére abban az esetben, ha annak mozgását nem akadályozzák. A hálót vagy antennát érinteni tilos, kivételt jelent ha valaki a hajával véletlenül érinti azt.

A pályán nincs támadó vonal ( 3 m-es vonal), a játékosok saját térfelükön bárki üthet és sáncolhat. A labdát a test bármely részével meglehet játszani, kivéve a nyitást, amit sáncolni tilos, nyitáskisérlet nincs. Kosárérintéssel áttett labda nem megengedett, ejteni csak ököllel vagy nyitott tenyérrel, ütve szabad.

(forrás:strandjatekok.com)

Amennyiben a bővebb, teljes leírást szeretnéd elolvasni,  azt itt megteheted  >>>

Letöltés

2014 | Cim:2000 Szentendre, Postás strand (Dunakorzó) (Pest megye) | Email: postaslido[kukac]postaslido.hu | Telefon: 70/4555-000
GPS:47° 40.38', 19° 4.819' | Dunakanyar Sport és Szabadidő Kft. | © Postáslidó Sportcentrum | Online marketing